Ana Sayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

İSTANBUL AZERBAYCAN KÜLTÜR EVİ 2007 yılında Azeri Kültür Evi  adı ile  kuruldu. Kuruluş aşamasında amacımız; Azerbaycan kültürünü, folklörünü, müziğini yaşatmak için birçok konser, panel ve toplantılara ev sahipliği yaparak  kısa zamanda  bölgemizde güvenilir bir dernek olmayı başarmaktı.

2009  tarihinde İstanbul Azerbaycan Kültür Derneği adı ile tüm İstanbul’u kucaklamak ve de hedef büyüterek daha geniş kapsamlı kurumsal bir sivil toplum kuruluşu olmakdı.Bu arada ISO 9001 belgesi de alarak kurumsal anlayışımızı yönetim biçimine dönüştürerek çekim merkezi haline geldik. Derneğimiz şu anda 150 ye yakın üyesi ile dinamik bir yapı sergilemekte, çalışmalarını Serhat Kültür Dergisi’ nde ve tv, gazete sayfalarında duyurmaktadır.

Derneğimiz yönetim kurulu yanı sıra Onur Kurulu, Aksakal (değerlerimiz BÜYÜKLERİMİZ),
Kadın Kolları ve Gençlik Kolları olmak üzere tam bir güç birliği içinde yapılanmaya giderek toplumun tüm kapsamlarını içine alan dinamik bir yapı oluşturmuştur.

Amacımız; bu kültüre aidiyet duyan,gönül veren Azerbaycan sevdalılarını bir çatı altında buluşturarak güç birliği ve de sinerji yaratmaktır. Derneğimize gelmek, kayıt olmak bu çatı altına girmek isteyen tüm hemyerlilerimize açık davet sunuyoruz.. Gelin bu sevgi çemberine sizler de katılın.

Saygılarımızla.

İstanbul Azerbaycan Kültür Evi
Yönetim Kurulu Adına
Hikmet ELP
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir