Ana Sayfa / Etkinlikler / İstanbul Azerbaycan Kültür Evinin “Gençlik Kulübü” oluşturuldu.
beautyplus_20161002015004_save

İstanbul Azerbaycan Kültür Evinin “Gençlik Kulübü” oluşturuldu.

1 Ekimde İstanbul Azerbaycan Kültür Evinin Gençlik Kulübü oluşturuldu. Bu bölümün oluşturulmasındaki amaç; İstanbul’da öğrenim görmekte ve  yaşamakta olan Azerbaycan gençliğini bir araya getirmek, dayanışma ruhunu aşılamak, sosyal ve kültürel muhitlerde aktif olmalarını sağlamak, kültürümüzün tanıtılması amacıyla  yapacağımız etkinliklerde işbirliğine gitmek, Özellikle Azerbaycan Kültürünün yaşamakta olduğu tüm  ülkelerdeki gençlerimizin İstanbul gibi bir dünya şehrinde birbirleri ile diyaloglarının gelişmesini sağlamak. Medeniyetimizin onların desteği ile başta İstanbul olmak üzere, tüm Türkiye’de başarıyla temsil edilmesini sağlamaktır. Ayrıca, misyonumuza uygun Türk kültürünü temsil eden diğer sivil toplum teşkilatları ile işbirliğine gitmek ve ilişkilerimizi geliştirmektir.

Gençlik Kulübünün bir diğer amacı da Azerbaycan’ın Kuzeyinden ve Güneyinden veya neresinden olursa olsun, katılımı genişleterek, birlik ve bütünlük bilincini  güçlendirmektir.

Azerbaycan Kültür Evinin Gençlik Kulübünün 7 kişilik idare heyeti oluşturuldu. Üç kişi Azerbaycan’ın Kuzeyinden, üç kişi de Güneyinden, bir kişi de Türkiye’den seçildi. Gençlik Kulübünün oybirliği ile Dilber İsmayılova ( Coşkunsoy )  başkanlığa, Muhsin Melikzade de başkan yardımcılığına seçildi.

Gençlik Kulübü 2016 yılı içinde yapacakları çalışmaları da planladılar.

beautyplus_20161002015426_save

beautyplus_20161002015004_savebeautyplus_20161002015108_save

Müəllif admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir